2019 Германія Visa Expecters

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    Blue34
    Удзельнік

    Я пачынаю гэтую тэму для нашых сяброў, якія будуць дзяліцца сваімі ідэямі па візавых пытаннях у 2019 годзе, спадзяюся, што ўсім будзе карысна...

    жаданне хан
    Удзельнік

    :)

    ozzzyj
    Удзельнік

    Sizi çok iyi anlıyorum.bazen aksilikler olur hayatta. Biz düğünü Ağustos ayında yaptık.Eylül den kasıma kadar randevuyu bekledim. Kasımdan beridir de vize onayını bekliyorum. Bizim bağlı bulunduğumuz yabancılar şubesi çok yoğun.yaklaşık 4 hafta önce eşim yabancılar şubeye mail attı. Geçen hafta maile gelen cevapta ''konsolosluktan gönderilecek evrakların henüz ellerine ulaşmadığını, aşırı yoğunluktan dolayı beklememiz gerektiği, bir daha mail atmamız gerektiği” haberini aldık.
    Я не магу зразумець, як консульства не магло даставіць дакументы ў філіял для замежнікаў за такі доўгі час (2.5 месяца). Цікава, ці ёсць праблемы з консульствам, ці ёсць верагоднасць, што нас выклікаюць на перакрыжаваны допыт пасля таго, як тэрмін чакання перавысіць 2.5 месяцы? (Акрамя розніцы ва ўзросце, у нас няма сітуацыі, якая патрабуе перакрыжаванага допыту, але ў мяне такое адчуванне, што нас выклікаюць на перакрыжаваны допыт на некалькі дзён) Сёння прайшло 78 дзён, як я падаў заяўку. Спадзяюся, хутка мы атрымаем добрыя навіны. 🙋🏻‍♀️

    Трымайце сэрца свежым, дарагі, таму яно вельмі павольнае і клапотнае. Яны адправілі гэты ліст вашаму мужу на мінулым тыдні?
    Capraz sorgu korkusu veya red korkusu bende de olmustu , süre uzayınca insanın aklına böyle seyler geliyor istemsiz olarak.. capraz sorguya gelince hiç belli olmuyor buralarda insanların deneyimlerinden yada youtubetaki insanların konusmalarından cıkarttıgım sonuc basvurudan 1 ay 1,5 ay sonra capraz icin cagrılan da var 3 ay bekleyip süre bitiminde cagrılan da var.. 🤷🏻‍♀️ Ama aklına bunları getirmemeye calıs, dedigin gibi yaş farkı veya süpheli bir durum yok ki sizin durumunuzda…senin evrakların gitmemiş dediklerine göre , ama 2,5 ayda alman konsoloslugunun aslında gondermesi gerekiyor 1-4 hafta dimi göndermesi? Bilemiyorum ki canım belki bilgi vermek istemedikleri icin de oyle demiş olabilirler 🤷🏻‍♀️ Güzel haberlerini bekliyorum 🙏🏻

    фінансаванне leowo
    Удзельнік

    Merhabalar
    Сістэма развіваецца дрэнна
    Мы нікуды не адпраўлялі электронны ліст, і ў нас няма інфармацыі аб тым, дайшлі дакументы ці не.
    Яны сказалі, што калі мы паспрабуем атрымаць інфармацыю, калі патэлефануем ці дашлем электронны ліст, гэта зойме больш часу, і мы чакаем адказу.
    Паколькі мы так доўга чакалі, цярпення не засталося
    Які ваш горад?

    Паколькі ваш працэс пачаўся каля 1 месяца таму, не варта дасылаць электронную пошту прама цяпер. Але прыкладна праз месяц, калі вы не чуеце пра статус вашай візы, ваш муж можа адправіць электроннае паведамленне ў філіял для замежнікаў на нямецкай мове, каб даведацца пра стан вашай візы, растлумачыўшы вашу сітуацыю. Я таксама пісаў шмат каментароў на папярэдніх старонках аб тым, адпраўляць пошту ці не. Аднак па чутках некаторых людзей, што электронная пошта, адпраўленая ў аддзяленне для замежнікаў, паскорыла працэс, мы адправілі электроннае паведамленне на афіцыйнай мове з апісаннем нашай сітуацыі з улікам падаўжэння працэсу. І мы атрымалі адказ Я сказаў вышэй.
    Вам здаецца, што вы доўга чакаеце, таму што вам давялося чакаць 7 месяцаў з -за стану вашага мужа перад падачай візы. Чаканне 1-2 месяцаў-гэта нармальна для атрымання візы. Спадзяюся, ваш наступны працэс не будзе занадта доўгім. Гэта сапраўды складаная сітуацыя. Мы будзем жыць у Магдэбургу.

    фінансаванне leowo
    Удзельнік

    Трымайце сэрца свежым, дарагі, таму яно вельмі павольнае і клапотнае. Яны адправілі гэты ліст вашаму мужу на мінулым тыдні?
    Capraz sorgu korkusu veya red korkusu bende de olmustu , süre uzayınca insanın aklına böyle seyler geliyor istemsiz olarak.. capraz sorguya gelince hiç belli olmuyor buralarda insanların deneyimlerinden yada youtubetaki insanların konusmalarından cıkarttıgım sonuc basvurudan 1 ay 1,5 ay sonra capraz icin cagrılan da var 3 ay bekleyip süre bitiminde cagrılan da var.. 🤷🏻‍♀️ Ama aklına bunları getirmemeye calıs, dedigin gibi yaş farkı veya süpheli bir durum yok ki sizin durumunuzda…senin evrakların gitmemiş dediklerine göre , ama 2,5 ayda alman konsoloslugunun aslında gondermesi gerekiyor 1-4 hafta dimi göndermesi? Bilemiyorum ki canım belki bilgi vermek istemedikleri icin de oyle demiş olabilirler 🤷🏻‍♀️ Güzel haberlerini bekliyorum 🙏🏻

    Прывітанне дарагая,
    Перш за ўсё, дзякуй за добрыя пажаданні.
    Так, яны проста даслалі жонцы электронны ліст, я не мог зразумець, што гэта такое. Магчыма, афіцэр не хацеў даваць інфармацыю, магчыма, нашы дакументы не былі накіраваны ў консульства.
    Па меры таго, як працэс падаўжаецца, у галаву міжволі ўрываюцца негатыўныя думкі. Нам нічога не застаецца, як чакаць цяперашняй сітуацыі.
    Вы пасяліліся ў Германіі?

    ozzzyj
    Удзельнік

    Прывітанне дарагая,
    Перш за ўсё, дзякуй за добрыя пажаданні.
    Так, яны проста даслалі жонцы электронны ліст, я не мог зразумець, што гэта такое. Магчыма, афіцэр не хацеў даваць інфармацыю, магчыма, нашы дакументы не былі накіраваны ў консульства.
    Па меры таго, як працэс падаўжаецца, у галаву міжволі ўрываюцца негатыўныя думкі. Нам нічога не застаецца, як чакаць цяперашняй сітуацыі.
    Вы пасяліліся ў Германіі?

    Калі няма негатыўнай сітуацыі, не хвалюйцеся, калі гэта не звязана з прыбыткам або законам, дрэннымі справамі і г. Магчыма, яны сказалі не даваць інфармацыю, чаму спатрэбіцца 2,5 месяцы, каб консульства даслала яе? Былі і тыя, хто пісаў раней, дарагая, з вамі траплялася? Калі я чытаў старонкі, я наткнуўся на тое, што яны кідаюць адзін аднаму мяч, нібы кажуць, што дакументы зніклі, часам у офісе замежніка кажуць, што гэтае месца не прыйшло, у консульстве сказалі, што не прыйдзі да нас, каб да нас не прыйшло. Я спадзяюся, што вашы непрыемнасці хутка скончацца, мае малітвы з вамі і з вамі. 🙏🏻
    У мяне была праца лекара, і я проста сабраў рэчы, я зараз у аэрапорце ☺️

    фінансаванне leowo
    Удзельнік

    Калі няма негатыўнай сітуацыі, не хвалюйцеся, калі гэта не звязана з прыбыткам або законам, дрэннымі справамі і г. Магчыма, яны сказалі не даваць інфармацыю, чаму спатрэбіцца 2,5 месяцы, каб консульства даслала яе? Былі і тыя, хто пісаў раней, дарагая, з вамі траплялася? Калі я чытаў старонкі, я наткнуўся на тое, што яны кідаюць адзін аднаму мяч, нібы кажуць, што дакументы зніклі, часам у офісе замежніка кажуць, што гэтае месца не прыйшло, у консульстве сказалі, што не прыйдзі да нас, каб да нас не прыйшло. Я спадзяюся, што вашы непрыемнасці хутка скончацца, мае малітвы з вамі і з вамі. 🙏🏻
    У мяне была праца лекара, і я проста сабраў рэчы, я зараз у аэрапорце ☺️

    У нас няма негатыўнай сітуацыі, якая атрымае адмову ў візе. Мая жонка зараз мае пастаянную працу. У нас ёсць дом, у якім можна жыць. Дзякуй Богу, у нас няма праблем з судова -медыцынскай дакументацыяй. Паколькі працэс падаўжаецца, у людзей непазбежна пачынаюць узнікаць негатыўныя думкі. Я ведаю, што, паколькі мы законна жанатыя і выконваем усе ўмовы, гэтая віза абавязкова будзе зацверджана. Але калі?
    Жадаю ўдачы і шчасця ў новым жыцці. Спадзяюся аднойчы ўбачыцца 🙋🏻‍♀️

    жаданне хан
    Удзельнік

    :)

    фінансаванне leowo
    Удзельнік

    Merhabalar
    Мая жонка сёння атрымала ліст
    Яны хацелі, каб мы даказалі праўду пра наш шлюб.
    Размова ватсап, дзе мы пазнаёміліся ўпершыню, хто пазнаёміў нас, вясельныя фатаграфіі і г.
    Што гэта значыць

    Прычына, чаму яны хочуць вашай перапіскі і фатаграфій у Whatsapp: каб даведацца, ці сапраўдны ваш шлюб. Яны хочуць дакументы аб папярэднім працоўным месцы вашага мужа, паколькі ён новы ў сваёй цяперашняй працы, колькі ён працаваў на папярэдняй працы, у выпадку, калі ёсць праблемы з яго працай. Таму што ваш муж нясе адказнасць за вас, калі вы туды едзеце. Пытанні могуць затрымацца ў іх свядомасці, колькі яны працавалі на папярэдняй працы, ці будуць яны пастаяннымі на новай працы. Германія - гэта краіна, пабудаваная па вельмі гарантыйнай сістэме. Яны надаюць вялікае значэнне эканамічнаму развіццю сям'і. Вось чаму яны хочуць, каб бізнес -дакументы вашага мужа былі настолькі падрабязна.

    фінансаванне leowo
    Удзельнік

    Айый вельмі рады 😁😊
    Yabancılar şubesinden eşime mektup geldi. Bu mektuptan sonra 1-2 hafta içinde vize onaylanıyor genellikle…bugün 83.günümüz. Güzel haberleri sabırsızlıkla bekliyorum🙏

    жаданне хан
    Удзельнік

    :)

    фінансаванне leowo
    Удзельнік

    Merhabalar
    Я ўсхваляваўся, калі ўбачыў гэта паведамленне ад вас, ці сапраўды яно так?
    У лісце, які я атрымаў жонцы, адсутнічаюць дакументы
    Што напісана ў лісце вашай жонцы?
    InshaAllah, вы атрымаеце добрыя навіны як мага хутчэй, вядома, я чакаю з нецярпеннем.

    Прывітанне ўсім,
    Падрабязнага зместу ліста я не ведаю. Калі я звяртаўся ў консульства, у мяне забралі занадта шмат дакументаў. Таксама раней у маёй жонкі супрацоўнікі аддзела па справах замежных спраў прасілі дакументы. Каля месяца таму мая жонка адправіла электронны ліст на нямецкай мове ў аддзел па справах замежнікаў, каб даведацца пра лёс візы. На мінулым тыдні мы атрымалі адказ на гэты мэйл: «Мае дакумэнты консульства ім не даслала, і трэба цярпліва чакаць». На выходных мая жонка атрымала ліст з аддзела па справах замежнікаў з просьбай выдаць даведку аб зарплаце за 12 месяцаў і некаторыя страхавыя дакументы.
    Паколькі я прачытаў тут усе паведамленні аб візах для ўз'яднання сям'і за апошнія 2 гады, я зрабіў выснову, што зацвярджэнне візы звычайна прыходзіць праз некалькі тыдняў пасля ліста.
    Зараз няма праблем. Нарэшце, мы завяршылі 84 дні.
    Працэс моцна адрозніваецца ад чалавека да чалавека, таму я не магу даць вам дакладнай інфармацыі. Некаторым нават ліст не дасылаюць, а мужу і жонцы наўпрост дасылаюць пашпарт.
    Я спадзяюся, што мы атрымаем добрыя навіны як мага хутчэй.

    жаданне хан
    Удзельнік

    :)

    фінансаванне leowo
    Удзельнік

    :D

    жаданне хан
    Удзельнік

    :)

    фінансаванне leowo
    Удзельнік

    :D

Адлюстраванне 15 адказаў - ад 496 да 510 (усяго 537)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.