2019 Германія Visa Expecters

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    Blue34
    Удзельнік

    Я пачынаю гэтую тэму для нашых сяброў, якія будуць дзяліцца сваімі ідэямі па візавых пытаннях у 2019 годзе, спадзяюся, што ўсім будзе карысна...

    Рамадан_21
    Удзельнік

    Добры дзень усім, я пачатковец тут, я хачу вашыя каментарыі па тэме.

    Я жыву як шукальнік прытулку ў Германіі роўна 6 гадоў, і калі я збіраўся ажаніцца, мне адмовілі ў прытулку, я напісаў у адказ і сказаў, што выходжу замуж. Замежнікі далі паліцыі дадатковы месяц і сказалі выйсці замуж і прыехаць, так што я скончыў свой шлюб і пайшоў у міліцыю. Дык прыходзьце, цяпер я прыйшоў. Я напісаў поўную заяву 10,01.2019 і скончыў працу за 15 хвілін у консульстве, усё прайшло добра, яны не шмат не пытаюся, а мая жонка немка, дарэчы, прайшло 2 месяцы, CV няма. Жонка званіла ў паліцыю па справах замежнікаў 5 тыдняў таму, маўляў, усе дакументы ў парадку, чакаюць судзімасці папера. Я маю на ўвазе, што гэта расло, і гэта займала ад 6 да 8 тыдняў, цяпер я баюся, што, на вашу думку, адбудзецца, калі прыйдзе адмова? 

    Рамадан_21
    Удзельнік

    Чакаю ад вас CV, буду рада, калі вы мне дапаможаце

    talhaxnumx
    Удзельнік

    Зноў прывітанне, хлопцы. Я падаў заяўку на атрыманне візы для ўз'яднання сям'і ў консульства Германіі ў Анкары 14.02.2019. Сёння (11.03.2019) - 24 -ы дзень. Згодна з інфармацыяй, якую мы атрымалі з Аўслендэрбэхордэ, яны пакуль не атрымалі дакументаў. Згодна з іх словамі, негатыву пасля дасягнення не было. Самае страшнае, што вяселле маёй нявесткі-праз 5 дзён, і я мяркую, што ў мяне не атрымаецца. Жонцы прыйдзецца ісці на вяселле адной, і гэта мяне вельмі засмучае. Мы кажам поспех і працягваем чакаць. Алах вялікі.

    Паводле інфармацыі, якую я мог атрымаць сёння, Formblatt Antrag дабраўся да іх рук 04.03.2019. Я не ведаю, што яны атрымалі арыгіналы або лічбавыя копіі дакументаў. Сёння 29 дзень. Заўтра вяселле маёй нявесткі, а ў панядзелак-дзень нараджэння. Надзеі нагнаць на працягу тыдня было мала, але яны былі зусім знясіленыя. Працягвайце чакаць. Дабраславёная пятніца, напісаўшы гэтае паведамленне. Inneddine indaAllahil Islam.

    МуратЫц
    Удзельнік

    Добры дзень, сябры, я падаў заяву аб аб'яднанні сям'і ў консульстве 07.02.2019. Мая жонка - грамадзянка Германіі, я - турэц, нам 24 гады.
    Растлумачваючы, як я пазнаёміўся падчас падачы заяўкі, жанчына сказала дастаткова і задала пытанні, каб паставіць пад сумнеў маё веданне нямецкай мовы. Потым пачаў займацца кампутарам і сказаў, што ўсё, нават не зірнуўшы на вясельныя фатаграфіі, якія я прынёс. Гэта было нядоўга.
    Калі мы праз месяц пасля падачы заявы патэлефанавалі ў офіс па справах замежнікаў, яны сказалі, што бачаць нашу інфармацыю, і дама разбіраецца з маёй справай. Як яны сказалі ўсім, яны сказалі, што працэс зойме 3 4 месяцы. Я жадаю цярпення ўсім маім сябрам у гэтым знясільваючым чаканні. Я падзялюся з вамі прагрэсам.

    Прывітанне ўсім ..
    20.02.19 tarihinde aile birleşimi vizesi için Ankara dan başvuru yaptım.Görüşmem gayet güzel geçti.Bugün 23 gün oldu hala eşime mektup gitmedi.Sabırla ve heyecanla beklemeye devam ediyorum.Allah hepimize sabır versin.Zor bir süreçmiş beklemek onu anladım.Eşim Mannheim da ikamet ediyor türk vatandaşı.Acaba ne kadar daha beklerim mektup için ve mektup gittikten ne kadar süre sonra vizem gelir? Bilgisi olan varsa aydınlatırsa sevinirim.. cofe:)

    talhaxnumx
    Удзельнік

    Прывітанне ўсім ..
    20.02.19 tarihinde aile birleşimi vizesi için Ankara dan başvuru yaptım.Görüşmem gayet güzel geçti.Bugün 23 gün oldu hala eşime mektup gitmedi.Sabırla ve heyecanla beklemeye devam ediyorum.Allah' hepimize sabır versin.Zor bir süreçmiş beklemek onu anladım.Eşim Mannheim da ikamet ediyor türk vatandaşı.Acaba ne kadar daha beklerim mektup için ve mektup gittikten ne kadar süre sonra vizem gelir? Bilgisi olan varsa aydınlatırsa sevinirim.. cofe:)

    На жаль, цяжка сказаць што -небудзь на гэты конт. Але паколькі ваш муж - грамадзянін Турцыі, я думаю, што яны папросяць дакументы. Наколькі мне вядома, некаторыя грамадзяне Германіі дасылаюць візу наўпрост, не патрабуючы дакументаў. Гэта мае веды. папраўце мяне, калі я памыляюся  :)

    На жаль, цяжка сказаць што -небудзь на гэты конт. Але паколькі ваш муж - грамадзянін Турцыі, я думаю, што яны папросяць дакументы. Наколькі мне вядома, некаторыя грамадзяне Германіі дасылаюць візу наўпрост, не патрабуючы дакументаў. Гэта мае веды. папраўце мяне, калі я памыляюся  :)

    так, яны папросяць у маёй жонкі 3-месячны талон і інфармацыю пра дом, у якім яна жыве, я ведаю, што мы ўсё ўжо падрыхтавалі, але мы чакаем, пакуль яны дашлюць ліст, цікава, як доўга мы можам чакаць .

    talhaxnumx
    Удзельнік

    так, яны папросяць у маёй жонкі 3-месячны талон і інфармацыю пра дом, у якім яна жыве, я ведаю, што мы ўсё ўжо падрыхтавалі, але мы чакаем, пакуль яны дашлюць ліст, цікава, як доўга мы можам чакаць .

    Я думаю, што ніхто не можа нічога сказаць на гэты конт. Калі горад, у які вы збіраецеся, невялікі або не перапоўнены замежнікамі, а супрацоўнік, які займаецца вашай справай у Аўслендэрбэхордзе, знаходзіцца ў водпуску і г.д. Калі гэтага не адбудзецца, гэта не зойме шмат часу. Я зайздрошчу тым, чыя віза прыходзіць праз 18-20 дзён :)

    Я думаю, што ніхто не можа нічога сказаць на гэты конт. Калі горад, у які вы збіраецеся, невялікі або не перапоўнены замежнікамі, а супрацоўнік, які займаецца вашай справай у Аўслендэрбэхордзе, знаходзіцца ў водпуску і г.д. Калі гэтага не адбудзецца, гэта не зойме шмат часу. Я зайздрошчу тым, чыя віза прыходзіць праз 18-20 дзён :)

    Дакладна, гэта тое, чаму я зайздрошчу. :D Hayırlısı artık beklemekten başka çare yok. halayy:)

    Загрузка візы
    Удзельнік

    так, яны папросяць у маёй жонкі 3-месячны талон і інфармацыю пра дом, у якім яна жыве, я ведаю, што мы ўсё ўжо падрыхтавалі, але мы чакаем, пакуль яны дашлюць ліст, цікава, як доўга мы можам чакаць .

    Добры дзень, калі вы хочаце, ваш муж можа пайсці ў філіял для замежнікаў і адкрыць файл ад вашага імя, заработную плату, дагавор дамоў і г.д. можа падаць такія дакументы, як Гэта дапаможа аперацыям хутчэй прасоўвацца, прынамсі, вы скараціце час паштовай сувязі. :)

    Добры дзень, калі вы хочаце, ваш муж можа пайсці ў філіял для замежнікаў і адкрыць файл ад вашага імя, заработную плату, дагавор дамоў і г.д. можа падаць такія дакументы, як Гэта дапаможа аперацыям хутчэй прасоўвацца, прынамсі, вы скараціце час паштовай сувязі. :)

    Калі гэта адбудзецца, вядома, мы зробім нешта падобнае .. Спадзяюся, што гэта не будзе праблемай .. вы так рабілі?

    Загрузка візы
    Удзельнік

    Калі гэта адбудзецца, вядома, мы зробім нешта падобнае .. Спадзяюся, што гэта не будзе праблемай .. вы так рабілі?

    Так, я чытаў на форуме, я быў здзіўлены, калі ёсць такое. Мая жонка - грамадзянка Германіі, але я папрасіў яе пайсці і зрабіць гэта на ўсялякі выпадак. Калі ён пайшоў туды, яны сказалі яму прынесці ксеракопіі ўсіх дакументаў, а потым адкрылі файл ад майго імя. Калі мы запытаем дакументы, мы ўбачым вашыя файлы з сістэмы, мы больш не будзем прасіць вас, калі вы зэканоміце час, сказалі яны, і яны атрымалі дакументы, вы можаце зрабіць так. :)

    Загрузка візы
    Удзельнік

    Але дазвольце таксама адзначыць, што ў Германіі існуе дзяржаўны лад, які можа не дзейнічаць для ўсіх філій замежнікаў. Вы можаце атрымаць больш выразны адказ, калі ваш муж спытае

    Але дазвольце таксама адзначыць, што ў Германіі існуе дзяржаўны лад, які можа не дзейнічаць для ўсіх філій замежнікаў. Вы можаце атрымаць больш выразны адказ, калі ваш муж спытае

    Так, вы маеце рацыю. Вялікі дзякуй. Я спытаю вас пра гэта.

    cazonova1
    Удзельнік

    Усім прывітанне, дай вам Бог цярпення.
    07.12.2018 tarihinde izmirden aile birlesimi basvurdum. Rathause defalarca eşime yalan söledi evrak elimize ulaşmadı diye 2 ayda eşime evraklar elimize 12 ayda ulaştı geri bildirim bekliyoruz demişler.ben konsolosluğa mail attım geri bildirim bekliyolarmis diye 2 gün sonra aradılar 11.03.2019 2 görüşme ye girmem gerekiyormuş. Çapraz sorgu eşimle ikimizin de ilk evliliği sabir dedim neyse bindim gittim otobusle antalyada yasiyom bu arada kadin ilk bi agzindan kacirdi ikinizinde ilk evliligimi neden cagirdilar seni diye velasim konustuk foto ivir zivir bitti dedim baska bisey varmi 2 hafta icinde cevap cikar.Derken bugün bi telefon aldim konsolosluktan aradığını söyledi ilk başta numarayı tanıyamadım dediki vizeniz onaylandı 3 aylık saglik sigortasi yaptırmak gerekiyo dedim ki konsolusluk arayıpta vizen onaylandı veya onaylanmadı diye solemez dediki izmir baş konsolosluğundan ariyom dedimki isminizi soleyin kapatın ben konsoloslugu arayım size baglanayim olmaz dedi güvenlik gerekçesiyleymiş.ben dedimki en son ne zaman konsoloslukta terminim vardı bilmiyorum dedi dedim ben ne vizesine basvurdum bilmiyorum dedi sadece konsolos hanım vizenin onaylandığını 3 aylık sigorta yapmam gerektiğini iletmesini sölemiş.Dedim hanfendi ben aile birlesimi vizesine basvurdum aile birleşiminde saglik sigortasi istenmiyor goethe kursundan sinifimdan 11 kişi gitti hiç biri istenmedi dedim sizin Konsolusluktan arandığımi nerden bileyim dedim inandırmak zorunda degilim dedi gülerek pat telefonu kapattı. Eşimi aradim oda rathause aradi orda bize bakan görevide istenmediğini sölemiş ama eşiniz alman konsolosluguyla iletişime geçsin eğer isteyen onlarsa yapsın demiş.konsolusgu ariyom santral ben cevap veremem diyor cevap verebilecek birine bağlarmışın  diyorum ben bağlayamam yasak diyor.peki ben nasıl teyit edecem diyorum bilmiyorum mail atın diyor. Insanların hayatı yaşamları aile kurmalarıyla resmen alay ediyorlar.Tamamen şansa kurulu şeyler alman disiplini derler ya alakası yok sadece alman ırkçılığı var karşındaki görevlinin tamamen inisiyatifindesin….. bide şunu eklemek istedim anlaşmalı evlilik yapıp sahtekarlık yapıp gerçekten evlilik yapanları bu durumlara düşürenlerin allah belasını versin…

Адлюстраванне 15 адказаў - ад 31 да 45 (усяго 537)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.