2019 Германія Visa Expecters

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    Blue34
    Удзельнік

    Я пачынаю гэтую тэму для нашых сяброў, якія будуць дзяліцца сваімі ідэямі па візавых пытаннях у 2019 годзе, спадзяюся, што ўсім будзе карысна...

    talhaxnumx
    Удзельнік

    Добры дзень, я падаў заяўку 04, прайшло каля 12 дзён, і я ўсё яшчэ чакаю. 2018 тыдні таму мая жонка пайшла ў аддзяленне замежнікаў, вам што-небудзь трэба? Дакументы прыйшлі? — спытала яна.. Афіцэр сказала, што мае дакументы ў Кёльне і праходзяць экспертызу. Дарэчы, сама мая жонка ў Мюнхене, потым яна сказала маёй жонцы, што, паколькі ты грамадзянка Нямеччыны, прыярытэт будзе аддадзены табе, але гэта можа заняць вельмі шмат часу, можа спатрэбіцца 76-2 месяцаў ці можа быць адразу, гэта залежыць ад інтэнсіўнасці. А потым ён паглядзеў на кампутар і сказаў: "Я не бачу негатыўнай сітуацыі ў вашым файле, думаю, праблем не будзе". Я не ведаю, ці павінен я быць шчаслівым, я хвалююся кожны дзень на працягу 5 месяцаў. Ці можа ён перавышаць 6 дзён? Калі так, ці трэба мне што -небудзь рабіць?

    У мяне 5-ы дзень, таму я яшчэ нічога не зрабіў, але крыніцы, з якіх можна атрымаць інфармацыю:
    Консульства (званок або пошта)
    Ausländerbehörde (асабіста, патэлефануйце ці па пошце)
    Bundesverwaltungsamt (пошта)

    Вось як я ведаю. Я шмат разоў чытаў, што тыя, хто атрымлівае інфармацыю, атрымліваюць інфармацыю па гэтых каналах. Ёсць тыя, хто кажа, што тэлефанаванне ў гэтыя месцы або спроба атрымаць інфармацыю можа зацягнуць працэс, але я не ведаю, я чужы хлус.

    да мора
    Удзельнік

    Няхай Алах дапаможа нам усім. Згодна з тым, што вы сказалі, візы, якія трэба атрымаць у кароткі час, не паступаюць. Я не зразумеў, пра што гаворка. Ёсць людзі, якія атрымліваюць візу за месяц. Ёсць людзі, у якіх яшчэ і пасля 3 месяцаў візы няма. Калі гэта залежыць ад афіцэра, які робіць здзелку, гэта вельмі несправядліва. Я грамадзянін Германіі. Я таксама працую. Нават праца маёй жонкі гатовая, мы паведамілі пра гэта ў заяўцы. Калі людзі кажуць так, яны не могуць ісці. Вы жанатыя, але пазбаўленыя жыцця ў шлюбе. людзі баяцца тэлефанаваць і пытацца, працэс займае больш часу, афіцэр злуецца з думкай пра тое, што ваш файл чакае. І розніцы ад іх няма. Калі б толькі была сістэма сачэння. або калі яны даюць прамежкавую інфармацыю людзям. людзям часам сумна. Калі будзе выдадзена віза? Ці выйдзе? Ці прымуць яны гэта? Былі і тыя, хто чакаў тры месяцы, а потым дапытваў. Калі вы збіраецеся рабіць перакрыжаваны допыт, чаму вы чакаеце тры месяцы? Сям'ю стварыць ужо было складана, і гэта з носа заснавальнікаў з-за бюракратыі. Дай Бог, жадаю, каб хутка ўсім выдалі візы, кожны атрымае мужа і жонку.

    Чаканне візы
    Удзельнік

    Няхай Алах дапаможа нам усім. Згодна з тым, што вы сказалі, візы, якія павінны прыбыць у кароткія тэрміны, не паступаюць. Я не зразумеў, пра што гаворка. Ёсць людзі, якія атрымліваюць візу за месяц. Ёсць людзі, у якіх яшчэ і пасля 3 месяцаў візы няма. Калі гэта залежыць ад афіцэра, які робіць здзелку, гэта вельмі несправядліва. Я грамадзянін Германіі. Я таксама працую. Нават праца маёй жонкі гатовая, пра гэта мы паведамілі ў заяўцы. Калі людзі кажуць так, яны не могуць ісці. Вы жанатыя, але пазбаўленыя жыцця ў шлюбе. Чалавек баіцца патэлефанаваць і спытаць, працэс займае больш часу, афіцэр злуецца з думкай пра тое, што ваш файл чакае. І розніцы ад іх няма. Толькі б была сістэма сачэння. або калі яны даюць прамежкавую інфармацыю людзям. людзям часам сумна. Калі будзе выдадзена віза? Ці выйдзе? Ці прымуць яны гэта? Былі і тыя, хто чакаў тры месяцы, а потым дапытваў. Людзі пытаюцца, калі ты будзеш дапытвацца, чаму ты чакаеш тры месяцы? Цяжка было стварыць сям'ю, і гэта з носа заснавальнікаў з-за бюракратыі. Дай бог, жадаю, каб усім хутка выдалі візы, усе атрымалі сваіх мужа і жонкі.

    вельмі амінь вельмі

    NoFeaR
    Удзельнік

    Я пайду як заручаны. Розніца паміж намі ў 13 гадоў. Мая жонка старэйшая за мяне, але мы сустракаемся ўжо 3 гады. Мы захоўваем усю перапіску і г. д. Калі яны хочуць, мне цікава, чаму гэта так не прыйдзе, гэта будзе каля 80 дзён. Але вось у чым справа, асабіста мая жонка паехала і даведалася, жанчына сказала, што не бачыць негатыўнай сітуацыі, яна бачыла пра нас усё, ад горада да горада, ад файла да файла. Ён не мог сказаць пазітыўныя рэчы, каб суцешыць, праўда? Я чакаю, пакуль прыйдзе Чырвоны, цяпер мой рэжым сну знік.

    talhaxnumx
    Удзельнік

    Так, сябры, за 15 дзён нічога не напісана. У вас няма добрых навін? :) Я спадзяюся, што новы тыдзень прынясе ўдачу ўсім нам, іншала :)

    Загрузка візы
    Удзельнік

    Так, сябры, за 15 дзён нічога не напісана. У вас няма добрых навін? :) Я спадзяюся, што новы тыдзень стане дабраславеннем для ўсіх нас, іншала :)

    Я падаў заяўку з консульства Германіі ў Анкары 23 студзеня 2019 года. Заяўка прайшла без праблем, мае дакументы прыбылі ў Германію 11 лютага, жонка патэлефанавала ў аддзяленне замежнікаў. У іміграцыйнай службе нам сказалі, што наш шлюб адправілі ў іншае падраздзяленне, каб даведацца, ці сапраўдны ён у Германіі. Шкада, што жанчына, якая глядзела нашы дакументы, была ў адпачынку 2 тыдні. У любым выпадку, мы цярпліва чакалі яшчэ 2 тыдні. Сёння мая жонка патэлефанавала афіцэру. Дарэчы, мая жонка інжынер-хімік, а я інжынер-механік, узрост у нас аднолькавы, першы шлюб. У нас дастатковы заробак і дом. Мая жонка — грамадзянка Германіі. Ва ўсякім разе. Жанчына выкарыстоўвала прапановы накшталт трэба чакаць па тэлефоне, неверагодна лаяла маю жонку і крычала. Ён сказаў, што ў мяне тысяча працоўных месцаў, не тэлефануйце мне ці што. Я не разумею, якое права. Мая жонка вельмі наіўная. І толькі ён збіраўся спытаць жанчыну, колькі часу гэта можа заняць, гэта быў яго першы званок. Вядома, мы былі дэмаралізаваныя. Справа нават не ў тым, што віза спазнілася. Нас дэмаралізаваў яго стыль. Я не магу зразумець настроі, у якія ўваходзіць просты афіцэр. Ён нават не даў маёй жонцы гаварыць. Дык я не ведаю. Дай Бог цярпення ўсім, хто чакае. Чытачы, калі ласка, напішыце што -небудзь, каб ажывіць форум.

    Ohne ідэал
    Удзельнік

    .

    Ohne ідэал
    Удзельнік

    .

    talhaxnumx
    Удзельнік

    Я падаў заяўку ў консульства Германіі ў Анкары 23 студзеня 2019 года. Заяўка прайшла гладка, мае дакументы прыбылі ў Германію 11 лютага, жонка патэлефанавала ў аддзел па справах замежнікаў. У Іміграцыйным офісе нам сказалі, што наш шлюб быў накіраваны ў іншае падраздзяленне, каб даведацца, ці сапраўдны ён у Германіі. Шкада, што жанчына, якая глядзела нашы дакументы, была ў адпачынку 2 тыдні. У любым выпадку, мы цярпліва чакалі яшчэ 2 тыдні. Сёння мая жонка патэлефанавала афіцэру. Дарэчы, мая жонка — інжынер-хімік, а я — інжынер-механік, узрост у нас аднолькавы, шлюб першы. У нас дастатковая зарплата і дом. Мая жонка — грамадзянка Германіі. У любым выпадку. Жанчына выкарыстала фразы накшталт ты павінен пачакаць па тэлефоне, неверагодна лаяла маю жонку і крычала. Ён сказаў, што ў мяне тысяча вакансій, не тэлефануйце мне ці што. Я не разумею, якое права. Мая жонка вельмі наіўная. І ён толькі збіраўся спытаць у жанчыны, колькі часу гэта можа заняць, быў яго першы званок. Вядома, мы былі дэмаралізаваныя. Справа нават не ў тым, што віза спазнілася. Нас дэмаралізаваў яго стыль. Я не магу зразумець настрояў, якія ўводзіць просты афіцэр. Ён нават не даў маёй жонцы гаварыць. Так што я не ведаю. Няхай Алах дасць цярпенне ўсім тым, хто чакае. Чытачы, напішыце, калі ласка, што-небудзь, каб ажывіць форум.

    Я і мая жонка паехалі ў Berlin Ausländerbehörde і задалі пытанне, перш чым я вярнуўся ў Турцыю і падаў дакументы на візу. Жанчына там нас таксама лаяла. Ён даў нам нумар і сказаў чакаць на вуліцы. Мы выйшлі з пакоя і пачалі чакаць. Потым папракнуў, што ты і на гэты раз будзеш чакаць у прыёмнай, а не там. Упэўнены, што сярод іх ёсць добрыя людзі, але такіх, мне здаецца, большасць. :) Гэта прыніжальна для ўсіх нас, каб з намі так абыходзіліся праз гэты час. Гэта прымусіла мяне адчуваць сябе прыніжаным перад жонкай.

    Загрузка візы
    Удзельнік

    Я і мая жонка паехалі ў Berlin Ausländerbehörde і задалі пытанне, перш чым я вярнуўся ў Турцыю і падаў дакументы на візу. Жанчына там нас таксама лаяла. Ён даў нам нумар і сказаў чакаць на вуліцы. Мы выйшлі з пакоя і пачалі чакаць. Потым папракнуў, што ты і на гэты раз будзеш чакаць у прыёмнай, а не там. Упэўнены, што сярод іх ёсць добрыя людзі, але такіх, мне здаецца, большасць. :) Гэта прыніжальна для ўсіх нас, каб з намі так абыходзіліся праз гэты час. Гэта прымусіла мяне адчуваць сябе прыніжаным перад жонкай.

    Гэта вельмі непрыемна. Мы ўжо не дзеці, не па-чалавечы лаяць іншага чалавека. Зрываюць на нас злосць за ўласную ляноту. Мы б не тэлефанавалі ім, калі б яны ўсё роўна працавалі нармальна. Транзакцыі ідуць хутка. Прымушаюць людзей чакаць, а потым кажуць, што вы не маеце права тэлефанаваць і яны будуць чакаць. Як анекдот. Я вас вельмі добра разумею. Шчыра кажучы, крыўдна не толькі лаяць іх, але і прымушаць так чакаць і адчуваць, што яны нам патрэбныя. Паверце, калі б я не любіў сваю жонку і не верыў, што яна можа жыць у Турцыі, я б ніколі не паехаў у Германію. Яны ціснуць на людзей яшчэ да таго, як яны сыдуць. Безумоўна, ёсць тыя, хто прытрымліваецца іншых меркаванняў, я іх паважаю, але мае думкі ў гэтым кірунку. Мы не бежанцы, мы не хочам жыць асобна ад мужа і жонкі, ёсць такое паняцце, як адзінства сям'і, але яно таксама аддаляе людзей ад шлюбу. 

    talhaxnumx
    Удзельнік

    Зноў прывітанне хлопцы. Я падаў дакументы на візу для ўз'яднання сям'і ў консульства Германіі ў Анкары 14.02.2019 лютага 11.03.2019 г. Сёння (24) 5 дзень. Паводле інфармацыі, якую мы атрымалі ад Ausländerbehörde, дакументы яны яшчэ не атрымалі. Па іх словах, ніякага негатыву пасля яго дасягнення не было. Самае страшнае, што вяселле маёй нявесткі праз XNUMX дзён, і я мяркую, што я не змагу паспець. Маёй жонцы давядзецца ехаць на вяселле адной, і гэта мяне вельмі засмучае. Жадаем поспеху і працягваем чакаць. Бог вялікі.

    Загрузка візы
    Удзельнік

    Sıkmayın canınızı umarım en kısa zamanda çıkar vizeniz. Arkadaşlar bu arada eğer Almanya’da evlendiyseniz ya da evliliğinizi oraya onaylatırsanız vize işlemleriniz daha kısa sürer. Çünkü yabancılar şubesinden evlilik dairesine evraklarınız gönderiliyor yaklaşık 2 hafta ordaki işlemler sürüyor ve evliliğinizin Almanya’da geçerli olduğu onaylanıyor. O onay olmadan yabancılar şubesi kontrol etmiyor belgelerinizi askıya alıyor. Son olarak benim belgemi kontrol eden kadın 1 haftalık tatildeydi şansımıza. Hanımefendimiz bu hafta da olmayacakmış hastaymış. Sadece boş boş bekliyoruz.  offoff:) offoff:)

    talhaxnumx
    Удзельнік

    Sıkmayın canınızı umarım en kısa zamanda çıkar vizeniz. Arkadaşlar bu arada eğer Almanya’da evlendiyseniz ya da evliliğinizi oraya onaylatırsanız vize işlemleriniz daha kısa sürer. Çünkü yabancılar şubesinden evlilik dairesine evraklarınız gönderiliyor yaklaşık 2 hafta ordaki işlemler sürüyor ve evliliğinizin Almanya’da geçerli olduğu onaylanıyor. O onay olmadan yabancılar şubesi kontrol etmiyor belgelerinizi askıya alıyor. Son olarak benim belgemi kontrol eden kadın 1 haftalık tatildeydi şansımıza. Hanımefendimiz bu hafta da olmayacakmış hastaymış. Sadece boş boş bekliyoruz.  offoff:) offoff:)

    Biz Almanya'da evlendik. Bu durumda dediğiniz gibi inşallah hızlı ilerler işlemler. En sinir bozucu şey de sizin yaşadığınız. İzin sonra hastalık derken bir şekilde tatildeler ve memur sayıları az o yüzden kağıt kürek işleri yavaş işliyor. Her şeyin hayırlısı olsun.

    Nesibe з
    Удзельнік

    Мы пажаніліся ў Германіі. У гэтым выпадку, як вы сказалі, іншаАлаха, транзакцыі будуць праходзіць хутка. Самае непрыемнае - гэта тое, праз што вы перажываеце. Калі пасля водпуску кажуць, што захварэлі, значыць, неяк у адпачынку, а супрацоўнікаў мала, таму праца з папяровай рыдлёўкай ідзе павольна. Усяго найлепшага.

    Працэс не мае нічога агульнага з шлюбам у Германіі, таму я ажаніўся ў Германіі, і мая віза прыйшла праз 4 месяцы.

    Загрузка візы
    Удзельнік

    Працэс не мае нічога агульнага з шлюбам у Германіі, таму я ажаніўся ў Германіі, і мая віза прыйшла праз 4 месяцы.

    Я паважаю тое, што вы напісалі, але аддзяленне па справах замежнікаў даслала маёй жонцы паведамленне па электроннай пошце аб тым, што калі вы зробіце свой шлюб сапраўдным у Германіі, ваш працэс пойдзе хутчэй. Калі я знайду электронную пошту, я падзялюся ёй тут, але, вядома, у Германіі існуе дзяржаўная сістэма, яна можа дзейнічаць не для кожнай галіны.

Адлюстраванне 15 адказаў - ад 16 да 30 (усяго 537)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.